18 листопада Сергій Мартинчук відвідав знаменну подію - III науково-практичну конференцію асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему: «Філософські основи духовних цінностей як істина миру. Толерантність як внутрішній ресурс розвитку особистості та суспільства», яка проходила у печерському ліцеї №51. Фотозвіт.
Захід було присвячено 70-й річниці ЮНЕСКО та 60-й річниці членства України в цій організації. У роботі конференції взяли участь представники 38 загальноосвітніх навчальних закладів усіх районів м. Києва.
Протягом 16-19 листопада у рамках відзначення Міжнародного дня толерантності - 2014 та під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Ліцей міжнародних відносин №51 проводив дні толерантності.
«Маючи великий потенціал у різних сферах та високу культуру, ми зберігаємо мир у нашій країні. Ми в першу чергу поважаємо себе та сусідів, а добро перемагає зло. Ми переможемо! Слава Україні!», зазначив Сергій Мартинчук під час привітального слова.
У свою чергу директор ліцею №51 Світлана Шевцова зазначила, що «головне завдання присутніх зробити територію України – територією гідності, а за українськими дітьми – майбутнє нашої країни».
Крім голови Печерської райдержадміністрації захід відвідали та виступили з вітальним словом, наступні почесні гості:
- Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України «Україна та ЮНЕСКО»;
- Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні. «ЄС та його програми для молоді»;
- Абас Абудула, другий секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні;
- Рута Рудинскайте, аташе Посольства Литовської Народної Республіки в Україні;
- Марія Глоба, національний координатор проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні» Міністерства освіти і науки України;
- Олена Наєнко, в. о. начальника управління освіти Печерської райдержадміністрації;
- Лі Хун, директор Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Зоц В.М.,провідний науковий співробітник лабораторії педагогічних інновацій Інституту педагогіки НАПН України. «Школа як ресурс культури миру»;
- Влад Добрянський, музикант, Український центр сучасної музики, освіти та інтеграції. «Культура без кордонів».
Також заступник Міністра закордонних справ України Лубківський Д.Р., сердечно привітав учасників конференції.
Печерський ліцей №51 має славетну історію та є асоційованим членом шкіл ЮНЕСКО з 1997 року. За останній час в ліцеї було проведено благодійний марафон «Лист пораненому» та благодійну акцію «Допоможи своїм захисникам». В свою чергу, свою подяку ліцеїстам надіслали бійці 92 моторизованої бригади з міста Щастя. Військовослужбовці передали учням і колективу ліцею бойовий прапор з підписами та побажаннями, а також повсякденний набір сухих продуктів Збройних Сил України.
Під час конференції, ліцеїсти запропонували гостям та учасникам конференції невелику театральну виставу та музично-вокальні номери, які відрізнялись надзвичайно високим рівнем професіоналізму. Усі номери були об’єднані темою доброти, сердечності, взаємодопомоги та толерантності.
У рамках заходу було представлено досвід роботи ліцею №51 у міжнародних проектах ЮНЕСКО., а також проводилася цікава та змістовна робота по наступним студіям:
- «Відкритість світу. Толерантність як результат міжкультурної комунікації».
- «Духовні цінності української молоді. Толерантність як основа формування патріотизму».
- «Толерантність і демократизація суспільства».
- «Українська вишиванка як духовна цінність народу, виразник національного характеру, ідеї, традиції».
- Студія для вчителів «Методологічні основи формування духовних цінностей учнів».
Школярами піднімалися одвічні питання духовних цінностей, толерантності, патріотизму. По закінченню роботи конференції всім учасникам були вручені сертифікати.
Ліцей міжнародних відносин №51 дякує всім, хто долучився до роботи конференції та став частиною колективу, який щиро вірить у те, що Істина Миру полягає в розвитку духовних цінностей кожного з нас.