Головна  →  Новини  →  12 серпня 2015

Чергова «гаряча лінія» в ДПІ у Печерському районі

Нещодавно в ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» з начальником управління реєстрації платників та електронних сервісів Лесею Яцутою.

Темою розмови стали питання подання податкової звітності в електронному вигляді та електронні сервіси ДФС України.

До Вашої уваги питання та відповіді до них, що обговорювались під час «гарячої лінії»:

 1. Як дізнатися, що податкова звітність в електронному вигляді була отримана контролюючим органом?

Відповідь: Відповідно до «Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку», затвердженої наказом ДПС України від 10.04.2008 року № 233 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному виді  до  контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається контролюючим органом на електронну адресу платника податків, з якою було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному виді зберігається в органі ДФС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним

Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів  до бази даних є друга квитанція в електронному виді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДФС.

 2. Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з органом ДФС в електронному вигляді?

Відповідь: Для укладення договору «Про визнання електронних документів» з органом ДФС в електронному вигляді можуть бути використані безкоштовні програми та онлайн сервіси надані компаніями-учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні у розділі «Програмне забезпечення» інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням http://acskidd.gov.ua.

 3. Чи потрібно надавати до органів ДФС посилені сертифікати відкритих ключів, які були отримані платниками податків в АЦСК ІДД?

Відповідь: Посилені сертифікати ключів підписувачів (платників податків), які отримали послуги електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД, передаються до органів ДФС автоматично при підписанні договору «Про визнання електронних документів» використовуючи для цього спеціалізоване програмне забезпечення, онлайн сервіси, в тому числі надані компаніями – учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні у розділі «Програмне забезпечення» інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням http://acskidd.gov.ua

Таким чином надавати до органів ДФС посилені сертифікати не потрібно.

Зазначаємо, що посилені сертифікати ключів використовуються органами ДФС під час перевірки електронної звітності та ідентифікації осіб, які її підписали.

 4. Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

Відповідь: Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС не перевищує 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, а у разі відсутності у фізичної особи – підприємця печатки –ключем його підпису. Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

 5. За допомогою якого безкоштовного програмного забезпечення платники податків можуть складати податкові накладні/розрахунки коригування в електронному вигляді та реєструвати їх в ЄРПН, подавати запити до ЄРПН та отримувати витяг і податкову накладну з ЄРПН, податкову звітність з ПДВ?

Відповідь: Для формування та надсилання податкових накладних та іншої звітності платник податків може використовувати будь – яке програмне забезпечення або може користуватись програмним забезпеченням «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» та «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», які разом з інструкцією щодо встановлення, можна безоплатно отримати на офіційному веб – порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність» (підрозділ «Програмне забезпечення» > «ОПЗ-програми з формування і подання платниками податків податкової звітності і реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів ДПС в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ed/programne-zabezpechennya/).

 6. Чи має право ФОП подавати звітність в електронному вигляді до контролюючого органу?

Відповідь: Підпунктом «в» п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Фізична особа – підприємець має право подати звітність в електронній формі лише за формами податкової звітності, розміщеними на сайті ДФС України.

Реєстр форм звiтних документiв платникiв податкiв юридичних та фiзичних осiб для занесення до електронної бази звiтних документiв можна знайти на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) в рубриці Головна/Електронна звітність /Платникам податків про електронну звітність /Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

 7. Чи може платник податків протягом дня відправити повторно звітність в електронному вигляді, у тому числі для виправлення показників раніше поданої?

Відповідь: Обмежень щодо надсилання платником податків протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді за різними податковими деклараціями, розрахунками немає.

Платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виправлення помилок до закінчення граничного строку подання декларації, вказавши при цьому тип документа «звітний новий».

Якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, отриманий контролюючим органом останнім за умови, що його було прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.

 8. Якими електронними сервісами ДФС України може скористатися платник?

На офіційному веб – порталі ДФС України розміщено чимало електронних сервісів, якими платники податків мають можливість скористатися. На сьогодні успішно працюють наступні електронні сервіси:

-  «Електронний кабінет платника податків»;

-  «Дані Реєстру платників ПДВ»;

-  «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»;

-  «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»;

-  «Акредитований центр сертифікації ключів»;

-  «Антикорупційний сервіс «Пульс»»;

-  «Електронна звітність»;

-  «Анулювання реєстрації платників ПДВ»;

-  «Реєстр платників єдиного податку»;

-  «Декларування on-line» 

-  «Дані про взяття на облік платників податків».

Доступ до вказаних сервісів можливий як із веб-порталу ДФС України (www.sfs.gov.ua), так із суб-сайту ГУ ДФС у м. Києві (www. kyiv.sfs.gov.ua).

 

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві

Перейти до спискуВерсiя для друку